29 raste të reja me coroanvirus në Maqedoni - Bota Sot
29 raste të reja me coroanvirus në Maqedoni

Maqedonia

29 raste të reja me coroanvirus në Maqedoni

Më: 25 mars 2020 Në ora: 12:39
Foto Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë informon se janë regjistruar edhe 29 raste të reja me coronavirusin.

“Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të coronavirusit janë regjistruar në vend. Sipas qyteteve: Shkupi (20), Kumanova (“3), Velesi (3), Prilep (2) dhe Dibra (1).

Kështu, numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me KOVID-19 që nga ora 12:00 sot është 177 persona”, thonë nga Ministria e Shëndetësisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat