Coronavirusi, 9.964 qytetarë në vetizolim në Maqedoni - Bota Sot
Coronavirusi, 9.964 qytetarë në vetizolim në Maqedoni

Maqedonia

Coronavirusi, 9.964 qytetarë në vetizolim në Maqedoni

Më: 25 mars 2020 Në ora: 15:37
Foto Ilustrim

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona.

Në ndërkohë janë shënuar 6 raste të mosrespektimit të orës policore dhe atë nga personat deri 18 vjet, 6 raste nga personat mbi 67 vjet.

Sot u regjistruan edhe 29 raste të reja me coronaviursu, me çka numri i përgjithshëm ka arritur në 177 persona

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat