Gruaja e re e myftiut shqiptar të Maqedonisë është politikane - Bota Sot
Gruaja e re e myftiut shqiptar të Maqedonisë është politikane

Maqedonia

Gruaja e re e myftiut shqiptar të Maqedonisë është politikane

Më: 23 maj 2020 Në ora: 22:56
Sulejman Rexhepi dhe Emine Jetishi

Pas pamjeve të reja, zbulohen edhe detaje shtesë nga martesa e kryemyftiut të Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me gruan 50 vjet më të re. Mësohet se kush është gruaja e re e Rexhepit.

Disa media shqipe në Maqedoni kanë shkruar se kurorëzimi i Rexhepit ka ndodhur mbrëmë.

Kanë publikuar edhe fotografinë ekskluzive nga kurorëzimi i kreut të BFI-së, Sulejman Rexhepi dhe bashkëshortes së tij të re.

Kurorëzimi është bërë në muajin e Ramazanit.

Raportohet se gruaja e re e Rexhepit quhet Emine Jetishi. Është nga Shkupi, dhe është nënkryetare e një dege të Bashkimit Demokratik për Integrim.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat