MPB Maqedoni: 392 persona janë vendosur në izolim - Bota Sot
MPB Maqedoni: 392 persona janë vendosur në izolim

Maqedonia

MPB Maqedoni: 392 persona janë vendosur në izolim

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 11:44
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme informon se gjatë ditës së kaluar në territorin e të gjithë vendit 392 personave ju është dhënë vendim për izolim, ndërsa 150 të tjerë kanë nënshkruar deklaratë për vetizolim.

MPB gjithashtu informon se zyrtarët policorë kanë kryer kontrolle tek personat që ndodhen në izolim dhe vetizolim, ndërsa nuk janë regjistruar raste të mosrespektimit të këtyre masave.

Ndërsa sa i përket mosmbajtjes së maskës për mbrojtje personale, MPB informon se janë regjistruar 475 shkelje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat