Qeveria vendos orë policore për Shkupin, Tetovën, Kumanovën dhe Shtipin - Bota Sot
Qeveria vendos orë policore për Shkupin, Tetovën, Kumanovën dhe Shtipin

Maqedonia

Qeveria vendos orë policore për Shkupin, Tetovën, Kumanovën dhe Shtipin

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 20:36
Venko Filipçe

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në një konferencë për shtyp informoi se qeveria ka pranuar propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive për kthimin e orës policore.

Ai tha se për parandalimin e përhapjes së coronavirusit qeveria ka marrë vendim për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve të komunave të Shkupit me komunat në rrethinë, Tetovës, Kumanovës, Likovës, Shtipit, si dhe në komunat Bogovinjë, Tearcë, Jegunoc dhe Zhelinë  prej ditën e enjte ora 21:00 deri ditën e hënë ora 05:00.

Ndërsa për qytetet e tjera orë policore do të ketë të premten, të shtunën dhe të dielën, prej ora 16:00 deri ora 05:00.

Ai tha se dita e premte është festë shtetërore dhe ditë jopune.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat