Shehtanski kërkon karantinë 14-ditore për personat që u larguan nga Shkupi - Bota Sot
Shehtanski kërkon karantinë 14-ditore për personat që u larguan nga Shkupi

Maqedonia

Shehtanski kërkon karantinë 14-ditore për personat që u larguan nga Shkupi

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 13:29
Vanço Shehtanski

Nga partia Unifikimi i Përhershëm Radikal i Maqedonisë (UPRM) vlerësojnë se karantina 80-orëshe në Shkup është një hap i gabuar dhe se ajo duhej të ishte zbatuar në të gjithë territorin e vendit.

Kjo krijon rrezik të vërtetë që virusi të përhapet në mënyrë të pakontrollueshme në të gjithë vendin.

UPRM kërkon nga qeveria teknike në largim që të nxjerrë menjëherë një dekret të detyrueshëm karantinë 14-ditor për të gjithë ata që u larguan nga qyteti para fillimit të orës policore, në mënyrë që të izolohen dhe të lokalizohen pikat e reja të mundshme”, tha kryetari i kësaj partie Vanço Shehtanski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat