Sheqerinska: URMV është institucioni në të cilën qytetarët kanë më shumë besim - Bota Sot
Sheqerinska: URMV është institucioni në të cilën qytetarët kanë më shumë besim

Maqedonia

Sheqerinska: URMV është institucioni në të cilën qytetarët kanë më shumë besim

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 13:30
Radmilla Sheqerinska

Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Sheqerinska deklaron se ushtria është institucioni në të cilin qytetarët kanë besimin më të madh.

“Ushtria është institucioni në të cilin qytetarët kanë besimin më të madh! Urime për të gjithë anëtarëve!

Stabiliteti, gatishmëria për të ndihmuar në çdo kohë, këmbëngulje dhe kompetencat – janë karakteristikat që qytetarët i kanë shpërblyer me besimin e tyre. Kjo u vërtetua në kohën e coronavirusit dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë edhe në të ardhmen.

Anëtarësimi në NATO vetëm i ka forcuar këto vlera”, ka shkruar Ministri i Mbrojtjes Radmilla Sheqerinska në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat