​79 raste të reja me Covid-19 dhe 2 të vdekur në Maqedoni të Veriut - Bota Sot
​79 raste të reja me Covid-19 dhe 2 të vdekur në Maqedoni të Veriut

Maqedonia

​79 raste të reja me Covid-19 dhe 2 të vdekur në Maqedoni të Veriut

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 15:00
Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut janë regjistruar 79 raste të reja me Covid-19, ndërsa janë kryer 835 teste dhe 2 pacientë kanë humbur jetën.

Rastet e reja janë shënuar sipas qyteteve të mëposhtme:

Shkup 44

Kumanovë 9

Shtip 3

Prilep 1

Tetovë 8

Strugë 1

Veles 3

Manastir 1

Ohër 1

Gostivar 6

Dellçevë 1

Negotinë 1

Pacientët që kanë ndërruar jetë njëri është nga Prilepi dhe tjetri nga Strumica. Ndërsa 8 pacientë janë shëruar plotësisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat