Kroacia heq karantinën 14 ditore për disa shtete, por jo edhe për Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Kroacia heq karantinën 14 ditore për disa shtete, por jo edhe për Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Kroacia heq karantinën 14 ditore për disa shtete, por jo edhe për Maqedoninë e Veriut

Më: 1 korrik 2020 Në ora: 11:56
Foto Ilustrim

Gjatë ditës së djeshme Komisioni Evropian mori vendim për hapjen e kufijve për 15 vende, dhe Maqedonia nuk ndodhej në listë.

Autoritetet kroate vendosën që ta heqin masën e ngujimit 14 ditor për qytetarët e Bosnjës, Serbisë dhe Malit të Zi, por jo edhe për qytetarët e Maqedonisë.

E preferuara e shumë shteteve të Evropës, sallami Poli vjen edhe në Kosovë!

BE: Nuk ka hapje të kufijve për Maqedoninë e Veriut, por çdo vend mund të vendos vetvetiu

Vendimi i KE-së ishte marrë në bazë të gjendjes epidemiologjike të vendeve, ndërsa lista vazhdimisht përditësohet.

Qytetarët e Maqedonisë gjatë hyrjes në Kroaci janë të obliguar të qëndrojnë 14 ditë në karantinë, por jo edhe për personat që ndodhen në transit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat