Mickoski para banorëve të Gazi Babës premton miliona euro investime të huaja - Bota Sot
Mickoski para banorëve të Gazi Babës premton miliona euro investime të huaja

Maqedonia

Mickoski para banorëve të Gazi Babës premton miliona euro investime të huaja

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 15:35
Hristijan Mickoski

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski para banorëve të Gazi Babës ka deklaruar, se programi i kësaj partie ofron mijëra projekte që do të rrisin pagat dhe pensionet, që të ulet tatimi në 8%.

Sipas Mickovskit programi për ripërtëritje garanton miliona euro investime të huaja.

“Si të vijmë deri në rrogë më të lartë për 25% në një mandat, si ti rrisim pensionet për 20 % në një mandat dhe do të kthejmë ligjin me të cilin pensionet dy herë në vit rriten.

Si të vijmë deri në 1000 kilometra rrugë të reja dhe të ri konstruktuara lokale dhe rajonale”, deklaroi Hristijan Mickovski, VMRO-DPMNE.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat