​205 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore dhe 6 viktima - Bota Sot
​205 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore dhe 6 viktima

Maqedonia

​205 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore dhe 6 viktima

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 17:02
Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 205 raste të reja të të infektuarve me Covid-19.

Ndërkohë që numri i të shëruarve është më i lartë se i të infektuarve dhe shënon 336.

Sipas raportit gjatë 24 orëve të fundit kanë nderuar jetë edhe 6 pacientë të prekur nga Covid-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat