Maqedoni e Veriut: Gjashtë të vdekur dhe 137 raste të reja me koronavirus - Bota Sot
Maqedoni e Veriut: Gjashtë të vdekur dhe 137 raste të reja me koronavirus

Maqedonia

Maqedoni e Veriut: Gjashtë të vdekur dhe 137 raste të reja me koronavirus

Më: 27 korrik 2020 Në ora: 14:59
Foto Ilustrim

Gjashtë pacientë me Covid-19 kanë  ndërruar jetë në 24 orët e fundit në Maqedoninë e veriut.

Instituti i Shëndetit Publik atje ka regjistruar edhe 137 pacientë të shëruar nga ky virus.

Numri i përgjithshëm i personave të infektuar me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut arrin shifrën prej 10.123, numri i të shëruarve arrin në 5.564 ndërsa i pacientëve që kanë humbur betejën me Covid-19 është 466. Për momentin numri i rasteve aktive është 4.183.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat