Inspektorati i Tregut heton keqpërdorimet e vauçerëve për turizëm në Maqedoni - Bota Sot
Inspektorati i Tregut heton keqpërdorimet e vauçerëve për turizëm në Maqedoni

Maqedonia

Inspektorati i Tregut heton keqpërdorimet e vauçerëve për turizëm në Maqedoni

Më: 2 gusht 2020 Në ora: 18:31
Foto ilustrim

Inspektorati Shtetëror i Tregut po heton keqpërdorimet e vauçerëve për turizëm që po i jep shteti në vlerë prej 6.000 denarë.

Disa qytetarë në vend që t’i shfrytëzojnë për vete po i shesin.

Në deklaratë për për Alsat, e cila publikoi se qytetarët vauçerët e tyre i ofrojnë për hoteleri apo për pronarë të apartamente private, kreu i Inspektoratit Tregtar thotë se janë vërejtur parregullsi në Ohër dhe Strugë dhe se rastet po hetohen.

“Kishim situata kur pronar ka pasur tetë apartamente që mund t’i jep për turistë, dhe në të njëjtën kohë janë përdorur 10 vauçerë”, tha Stojko Paunovski.

Ai tha thotë se do të vazhdohet me kontrolle gajtë këtyre ditëve si në hotele ashtu edhe në apartamente private.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat