Dy qytete në Maqedoni pa asnjë rast aktiv me coronavirus - Bota Sot
Dy qytete në Maqedoni pa asnjë rast aktiv me coronavirus

Maqedonia

Dy qytete në Maqedoni pa asnjë rast aktiv me coronavirus

Më: 2 gusht 2020 Në ora: 21:06
Foto ilustrim

Dy qytete të vogla të Maqedonisë nuk kanë asnjë rast aktiv me coronavirus.

Bëhet fjalë për Valldanovën dhe Pehçevën. Në këto dy komuna deri tani ka pasur nga 6 të infektuar, por raste aktive momentalisht nuk ka.

Një rast ka në Berovë, ndërsa deri tani në këtë qytet ka pasur 5 persona të infektuar.

Më së shumti raste aktive momentalisht ka Shkupi me 1.372 raste aktive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat