PDSH pranon që të jetë pjesë e qeverisë së Zaevit - Bota Sot
PDSH pranon që të jetë pjesë e qeverisë së Zaevit

Maqedonia

PDSH pranon që të jetë pjesë e qeverisë së Zaevit

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 17:59
Azem Sadiki

Në Klubin e Deputetëve është realizuar takimi mes lideri të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të PDSH-së, Menduh Thaçi. Në takim morën pjesë edhe pjesëtarë të tjerë të partive, si Radmilla Shekerinska dhe Oliver Spasovski nga LSDM dhe Azem Sadiki nga PDSH. Sadiki pas takimit deklaroi se Zaev i ka ftuar që të marrin pjesë në Qeveri dhe ata kanë pranuar. Njoftoi se janë formuar edhe grupet e punës.

“Kishim ftesë për takimin e sotëm dhe ishim bashkë delegacioni i partisë me kryetarin e partisë. Na u ofrua mundësia që të jemi pjesë e qeverisë së ardhshme nga kryetari i LSDM-së, Zoran Zaevi, dhe ne si parti e kemi pranuar ftesën dhe janë formuar grupet e punës që do të udhëheqjen nga kryetari i partisë bashkë me sekretarin e LSDM-së, Ljupço Nikollovski”, deklaroi Sadiki.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat