OBRM-PDUKM: LSDM të tregojë se me cilat parti ka shumicë parlamentare

Maqedonia

OBRM-PDUKM: LSDM të tregojë se me cilat parti ka shumicë parlamentare

Më: 7 gusht 2020 Në ora: 20:21
OBRM-PDUKM

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, i ka kërkuar LSDM-së të tregojë se me cilat parti politike ka arritur marrëveshje dhe ka bërë shumicë parlamentare në Kuvend.

Nga kjo parti kërkojnë që LSDM të publikojë emrat e partive, në të kundërtën sipas tyre, do të dëshmohet se ata gënjejnë dhe manipulojnë.

“Në vend të kumtesave të bezdisshme dhe sterile për vetë-inkurajim pasi LSDM-ja për të tretën ditë pohon se ka shumicë, publikisht u bëj thirrje të tregojnë se cilat janë partitë nga shumica e re, cili është çmimi për një koalicion të tillë, kush do të jetë shembull, në të kundërtën do të dëshmohet se gënjen dhe manipulon”, thonë nga OBRM-PDUKM.

Ndryshe, kryetari i tyre Hristijan Mickoski, para disa ditës tha se po tentojnë që të sigurojnë shumicë parlamentare dhe me këtë të formojnë edhe qeverinë e re. Ndërsa në kuadër të kësaj, Mickoski para disa ditësh realizoi takim me Ali Ahmetin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat