MPB Maqedoni: 466 raste të mosmbajtjes së maskës për mbrojtje nga COVID-19

Maqedonia

MPB Maqedoni: 466 raste të mosmbajtjes së maskës për mbrojtje nga COVID-19

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 13:12
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit (09/10.08.2020) janë regjistruar 466 shkelje në lidhje me masën për mbajtjen e maskës.

MPB apelon tek qytetarët që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat