MPB Maqedoni: 464 gjoba për mosmbajtje të maskës - Bota Sot
MPB Maqedoni: 464 gjoba për mosmbajtje të maskës

Maqedonia

MPB Maqedoni: 464 gjoba për mosmbajtje të maskës

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 11:25
Ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit (12/13.08.2020) në të gjithë territorin e vendit janë regjistruar 464 shkelje në lidhje me masën për mbajtjen e maskës.

MPB apelon tek qytetarët që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat