Brenda një muaji 25 të infektuar me coronavirus në Dibër - Bota Sot
Brenda një muaji 25 të infektuar me coronavirus në Dibër

Maqedonia

Brenda një muaji 25 të infektuar me coronavirus në Dibër

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 18:59
Foto Ilustrim

Në 24 orët e fundit në Dibër, u regjistruan dy raste të reja me Covid-19, kështu që vetëm në ditët e kaluara të këtij muaji numri ka arritur në 25.

Mesatarisht, dy persona të infektuar regjistrohen çdo ditë. Më shumë të infektuar ka pasur më një gusht (10) dhe me tetë gusht (6).

Në natën e kaluar, nuk janë regjistruar person të shëruar, por nuk ka as persona të vdekur. Në ditët e kaluara të këtij muaji dy pacientë kanë vdekur, ose gjithsej tetë që nga fillimi i pandemisë, ndërsa janë shëruar nëntë ose gjithsej 91 prej të infektuarve deri më tani.

Sipas autoriteteve, që nga fundi i muajit shkurt, kur u shfaq sëmundja në këtë zonë, janë kryer mbi 1.100 testime, 223 janë pozitiv, 90 përqind e tyre janë në Dibër, pjesa tjetër në Qendrën Zhupa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat