Arrihet marrëveshja: Zaev tre vite kryeministër, kandidati i BDI-së 1 vit - Bota Sot
Arrihet marrëveshja: Zaev tre vite kryeministër, kandidati i BDI-së 1 vit

Maqedonia

Arrihet marrëveshja: Zaev tre vite kryeministër, kandidati i BDI-së 1 vit

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 20:08
Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti

Televizioni Kanal 5 raporton se LSDM dhe BDI kanë arritur marrëveshje për koalicion qeveritar.

Sipas këtij televizioni, kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev do të jetë kryeministër tre vite, kurse kandidati i BDI-së Naser Ziberi një vit.

Sipas marrëveshjes BDI do të udhëheqë edhe MPB-në dhe DAP-in.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat