Shkup, sanksionohen 339 shoferë

Maqedonia

Shkup, sanksionohen 339 shoferë

Më: 20 shtator 2020 Në ora: 20:07
Foto ilustrim

Në territorin e Qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej 339 sanksione, mes të cilëve ngasje pa patent shoferë 17 persona, tejkalim të shpejtësisë së lejuar të lëvizjes 140 shkelje, automjete të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta 14,33 motoçikleta të sanksionuara dhe një automjet i konfiskuar.

Siç bëri të ditur Ministria e Punëve të Brendshme 63 sanksione janë shqiptuar për automjete të parkuara në mënyrë të parregullt dhe 50 automjete janë larguar me karrotrec (gjithsej 113), ndërsa janë shqiptuar edhe 47 sanksione për mosmbajtje të maskës.

“Kontrollet e përforcuara të trafikut vazhdojnë edhe në ditët në vijim. U bëjmë apel qytetarëve t’i respektojnë rregullat e trafikut që ta rrisin sigurinë në trafik”, thuhet në kumtesën e MPB-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat