Jankulloska nesër pritet të marr vendimin për vuajtjen e dënimit me burg

Maqedonia

Jankulloska nesër pritet të marr vendimin për vuajtjen e dënimit me burg

Më: 20 shtator 2020 Në ora: 20:58
Gordana Jankullovska

Tanimë dy ditë që kur Gjykata e Lartë e vërtetoi dënimin me katër vjet burg për ish-Ministren e Brendshme Gordana Jankullovska dhe pritet urdhri që ajo të pritet në burg.

Patrullat e policisë edhe sot janë pranë shtëpisë së saj, ku kontrollohen të gjitha makinat dhe shoferët.

Pas fundjavës, vendimi i Gjykatës së Lartë pritet të paraqitet nesër në Gjykatën e cila duhet të shkruajë urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg.

Jankullovska është dënuar për rastin “Tanku” për abuzim të pozitës së saj zyrtare në blerjen e “Mercedesit” luksoz prej 600.000 eurosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat