Deputetët e Lëvizjes Besa do të veprojnë si deputetë të pavarur

Maqedonia

Deputetët e Lëvizjes Besa do të veprojnë si deputetë të pavarur

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 16:03
Lëvizja Besa

Deputetët e Lëvizjes Besa sot njoftuan kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi se do të veprojnë në kuadër të koalicioni ‘Munde=mi’, por si deputetë të pavarur.

Ata kanë njoftuar kryetarin e Kuvendit se me këtë nuk do të ndryshojë asgjë në funksionimin e koalicionit, por duan të jenë deputetë të pavarur të Lëvizjes Besa.

Lëvizja Besa për shkak se ka vetëm 4 deputetë, nuk mund të formojë grup kuvendar dhe për këtë shkak ata do të veprojnë si të pavarur.

Javën e kaluar te kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi arritën katër njoftime për formim të grupeve kuvendare edhe atë nga koalicioni ‘Mundemi’ të LSDM-së, BDI, OBRM-PDUKM dhe koalicioni dhe koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa.

Ndryshe, për formim të grupi kuvendar nevojiten minimum pesë deputetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat