Palevski tha se kush ka dhënë urdhër për ta sulmuar

Maqedonia

Palevski tha se kush ka dhënë urdhër për ta sulmuar

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 23:12
Ljupçe Plevski

Kryetari i partisë ‘Treta’, Ljupçe Plevski akuzoi se kryeministri Zoran Zaev dhe Sasho Mijallkov qëndrojnë pas sulmit ndaj tij.

Ai tha se Mijallkov ka kërcënuar atë dhe se për këtë ka dëshmitarë.

“Për këtë kam edhe dëshmitarë, jam i gatshëm të shkoj në gjyq”, tha Palevski.

Ndryshe, Palevski para disa ditë u sulmua fizikisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat