Gjykimi për padinë e Zaevit kundër Nikollovskit anulohet për me 20 nëntor

Maqedonia

Gjykimi për padinë e Zaevit kundër Nikollovskit anulohet për me 20 nëntor

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 11:01
Zoran Zaev dhe Aleksandar Nikolloski

Gjykimi për pandinë për shpifje që e parashtroi kryeministri Zoran Zaev kundër nënkryetarit të OBRM-PDUKM-së, Aleksandar Nikolloski është anuluar për me 20 nëntor.

Në seancën e sotme nuk u shfaq Zaevi, ndërsa përfaqësues i tij ishte kërkesë i tij.

Nikolloski tha se padia është absurde dhe se deri tani nuk ka asnjë shembull ku kryeministri dhe kryetari i partisë në pushtet të padisë nënkryetarin e partisë opozitare. Nikollovski kërkon nga Zaevi që si person që ka parashtruar padinë të japë deklaratë në gjykatë.

Ndryshe, Zaev paditi Nikolloskin për një deklaratë të dhënë në gusht të vitit 2019 e që kishte të bëjë me rastin ‘Haraçi’ ku akuzon se ai është në krye të piramidës dhe janë marrë ryshfet prej mbi 20 milionë euro. Zaevi për këtë deklaratë i cili e konsideron shpifje kërkon nga Nikolloski 60.000 denarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat