Gjykimi për padinë e Zaevit kundër Nikollovskit shtyhet për më 20 nëntor

Maqedonia

Gjykimi për padinë e Zaevit kundër Nikollovskit shtyhet për më 20 nëntor

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 14:53

Gjykimi për padinë për shpifje që e ngriti kryeministri Zoran Zaev kundër nënkryetarit të VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikollovski është shtyrë për më 20 nëntor.

ë seancën e sotme nuk është paraqitur kryeministri Zaev, ndërsa si përfaqësues i kërkesës për padi ka qenë avokati i tij.
Nikollovski ka vlerësuar se padia është absurde dhe tha se deri tani nuk ka shembull ku kryeministër dhe lider i partisë qeveritare padit një nënkryetar të partisë opozitare. Nikollovski kërkon që Zaevi si paditës të thirret dhe të jep dëshmi.

Zaevi e padit Nikollovskin për deklaratë dhënë në gusht të vitit të kaluar në kontekst të rastit “Reket” ku e akuzon se është në majë të piramidës që ka zhvatur mbi 20 milionë euro. Zaevi si dëmshpërblim kërkon 60 mijë denarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat