Ristovski: Bullgarët po na shantazhojnë dhe kushtëzojnë sepse lëshuam pe me Greqinë

Maqedonia

Ristovski: Bullgarët po na shantazhojnë dhe kushtëzojnë sepse lëshuam pe me Greqinë

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 19:42
Ristovski

Është e panatyrshme që një person privat të ndërhyjë në atë që do të punësojë, qeveria nuk mund të ngarkohet dhe t’i japë rregullore të reja me masën e re për subvencionimin e punësimit të një shqiptari, thotë Ljupço Ristovski, kryetar i Integras në “Samo Vistina”.

Ai thotë se qeveria e LSDM-së, edhe kur ata erdhën në pushtet, njoftoi politikat se si duhet të ecim me kokë të ulur dhe me shpinë të kthyer.

“Tani bullgarët po na shantazhojnë dhe kushtëzojnë sepse Greqia ia doli në këtë gjë. Edhe shqiptarët e panë atë dhe kjo është arsyeja pse këto gjëra po ndodhin tani në qeveri.

Kjo është pafuqi në skenën publike. Kur të shihni se keni një qeveri të pakicës, duhet të reagoni ndaj modelit zgjedhor”, tha Ristovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat