Rangellova: Mickoski është zgjedhur duke bërë presion ndaj delegatëve

Maqedonia

Rangellova: Mickoski është zgjedhur duke bërë presion ndaj delegatëve

Më: 26 shtator 2020 Në ora: 09:37
Daniella Rangelova

Unë kurrë nuk e kam mbështetur Hristijan Mickoski që të zgjidhet kryetari i OBRM-PDUKM-së, tha ish-kryetarja e Unionit të Grave dhe deputetja Daniella Rangelova për “360 Gradë”.

“Nisma që tani kërkon përgjegjësi nga Mickoski është e përbërë nga njerëz që e zgjodhën atë udhëheqës. Ata tani kanë legjitimitetin më të madh për ta kërkuar përgjegjës, sepse ata e zgjodhën atë. Unë nuk e përkraha atë as atëherë, mendova se nuk ishte demokratike të bëheshe presion ndaj delegatëve për të zgjedhur udhëheqës i cili është gjithashtu i vetmi kandidat”, tha Rangellova.

Sipas saj, duhet një revolucion i brendshëm intelektual, sepse, siç thotë ajo, Mickoski nuk është i aftë të udhëheqë një parti, të pavendosurit nuk shohin asgjë ndryshe tek ai, nuk ka pikëpamje të qarta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat