Policja nga Maqedonia e Veriut poston foto provokuese me uniformë në rrjetet sociale

Maqedonia

Policja nga Maqedonia e Veriut poston foto provokuese me uniformë në rrjetet sociale

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 18:48
Violeta Galeva

Një policie maqedonase pozoi gjysmë e zhveshur me një uniformë dhe postoi një foto në mediat sociale.

Departamenti i Kontrollit të Brendshëm nisi procedimet disiplinore kundër saj. Edhe pse e paqartë, fotoja tregon shenja policie, një këmishë të zbërthyer dhe një kravatë midis gjoksit.

Oficerja e policisë sipas mediave maqedonase, është Violeta Galeva, e cila ishte punësuar në ministri 11 vjet më parë, pra në janar 2009, shkruan A1on.

Ajo punon në Departamentin e Çështjeve të Kufirit dhe Migracionit, pra në sektorin për kontrollin dhe mbështetjen e kufirit, në njësinë për të huajt dhe ripranimin.

“Departamenti për Kontrollin e Brendshëm, Hetimet Kriminale dhe Standardet Profesionale në Ministrinë e Brendshme po vepron për çështjen për të cilën po kërkoni”, tha shkurt Ministria e Brendshme.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat