Maqedoni, 697 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Maqedonia

Maqedoni, 697 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 09:48
Foto Ilustrim

Nga MPB informojnë se gjatë ditës së djeshme janë regjistruar 697 shkelje të masës për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

“Gjatë ditës së djeshme (25/26.10.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, në lidhje me masën për mbajtjen e maskës mbrojtëse, janë regjistruar 697 shkelje”, informojnë nga MPB.

MPB u bën thirrje qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e Qeverisë për mbrojtje nga coronavirusi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat