Qeveria e Maqedonisë: Ndihmë financiare për të gjithë personat që kryejnë veprimtari të pavarur

Maqedonia

Qeveria e Maqedonisë: Ndihmë financiare për të gjithë personat që kryejnë veprimtari të pavarur

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 19:42
Foto Ilustrim

Në seancën e sotme, Qeveria solli vendim për ndihmë financiare për të gjithë personat që kryejnë veprimtari të pavarur.

Në seancën e sotme, Qeveria miratoi tekstin e Projekt-ligjit për mbështetjen financiare të individëve që veprojnë në mënyrë të pavarur të prekur nga kriza shëndetësore dhe ekonomike e shkaktuar nga virusi Covid-19, për muajt tetor, nëntor dhe dhjetor 2020.

Qëllimi i këtij projekt-ligji është të sigurojë mbështetje financiare për personat që kryejnë veprimtari të pavarur në tremujorin e fundit të vitit 2020, me një shumë mujore prej 17,410 denarë në muaj për personin që kryen veprimtari të pavarur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat