Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 27 tetor 2020 Në ora: 08:11

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Nëpër disa lugina do të ketë mjegull. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri 8 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 14 deri 24 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti do të jetë me diell dhe stabil. Ndërsa gjatë mëngjeseve nëpër lugina do të ketë mjegull./

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat