Ministri i brendshëm i Maqedonisë rezulton pozitiv me koronavirus

Maqedonia

Ministri i brendshëm i Maqedonisë rezulton pozitiv me koronavirus

Më: 27 tetor 2020 Në ora: 08:31
Oliver Spasovski

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, ka njoftuar se ai ishte pozitiv për virusin korona dhe se kishte filluar izolimin në shtëpi.

“Të nderuar, unë do të doja t’ju informoja se pavarësisht respektimit të rreptë për masat që unë merrja për të mbrojtur njerëzit rreth meje që nga fillimi i pandemisë, sonte unë mora rezultatin pozitiv për COVID- 19.

“Pamja ime klinike është e mirë, me simptoma të lehta dhe tashmë jam në vetëizolim në shtëpi. Kujdesuni për veten tuaj”, shkruan ai në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat