Mickoski: Maqedonia është vendi me numri më të madh të vdekjeve, me numër të vogël të testuarve

Maqedonia

Mickoski: Maqedonia është vendi me numri më të madh të vdekjeve, me numër të vogël të testuarve

Më: 24 nëntor 2020 Në ora: 12:45
Hristijan Mickoski

Maqedonia është vendi me numrin më të madh të vdekjeve, me një numër të vogël të testuar, thotë kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski.

“Zaev dhe Filipçe, në vend të demagogjisë, mjafton të sigurojnë shtretër për pacientët dhe oksigjen të mjaftueshëm për të sëmurët.

Le të mos shpjegojnë histori, realiteti është krejtësisht ndryshe nga sa botojnë në shtyp dhe numrat janë mbizotërues.

Epilogu është numri i madh i vdekjeve”, shkroi Mickoski, duke shpërndarë një video në rrjetet sociale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat