Grupi i Social-Demokratëve Evropian: Borissov të ndalojë me bllokadën e Maqedonisë së Veriut

Maqedonia

Grupi i Social-Demokratëve Evropian: Borissov të ndalojë me bllokadën e Maqedonisë së Veriut

Më: 8 dhjetor 2020 Në ora: 19:24
Zaev dhe Borissov

Grupi i Social-Demokratëve Evropian: Borissov të ndalojë me bllokadën e Maqedonisë së Veriut.

Grupi i Social Demokratëve në Parlamentin Evropian, që punon për drejtësi sociale, qëndrueshmëri dhe barazi për të gjithë, kërkon që Borissov të bllokojë bllokimin.

“Kryeministri bullgar Boyko Borissov duhet të ndalojë bllokimin e turpshëm të procesit të zgjerimit të BE-së vetëm për të shpëtuar koalicionin e tij me nacionalistët e vijës së ashpër.

Negociatat e pranimit me Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë para fundit të vitit”, shkruan Social-Demokratët në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat