Maqedoni, numri i pacientëve të shëruar ka arritur në 80.837

Maqedonia

Maqedoni, numri i pacientëve të shëruar ka arritur në 80.837

Më: 30 janar 2021 Në ora: 11:16
Ilustrim

Në Maqedoni që nga fillimi i pandemisë së coronavirusit, numri i pacientëve të shëruar ka arritur në 80.837, ndërsa numri i vdekjeve është 2.841.

Gjatë ditës së djeshme, autoritetet njoftuan 302 raste të reja dhe 10 vdekje dhe 444 të shëruar.

Dojran ka më së paku, ndërsa Shkupi më shumë raste aktive me coronavirus.

Në Maqedoni është i pranishëm edhe lloji britanik i coronavirusit, i cili gjithashtu është identifikuar edhe në vendet fqinjë.

Vendi ynë do të sigurojë vaksina kineze kundër këtij virusi të rrezikshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat