Deputetët e PLD largohen nga grupi parlamentar i LSDM

Maqedonia

Deputetët e PLD largohen nga grupi parlamentar i LSDM

Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 23:39
Kuvendi i Maqedonisë

Deputetët e Partisë Liberal Demokrate prej sot do të funksionojnë jashtë grupit parlamentar të drejtuar nga LSDM-ja e Zoran Zaevit.

PLD ka dy deputetë dhe sipas vendimit të fundit të partisë, ata do të funksionojnë si deputetë të pavarur.

Kjo ndodh në kulmin e zhvillimeve politike për krijim të një shumice të re parlamentare.

PLD këtë vendim e kishte marrë që në muajin Gusht të vitit të kaluar, por për arsye objektive nuk është realizuar deri tani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat