Vazhdon gjobitja e qytetarëve që nuk mbajnë maska në Maqedoni

Maqedonia

Vazhdon gjobitja e qytetarëve që nuk mbajnë maska në Maqedoni

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 10:58
Ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit janë regjistruar 401 raste të mosmbajtjes së maskës mbrojtëse

MPB ju bën apel qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19.

Ndryshe, Maqedonia e Veriut ditëve të fundit shënon rritje të të infektuarve me COVID-19, duke shkuar në mbi 700 persona të infektuar, pjesa më e madhe e të cilëve është nga Shkupi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat