Deri më tani janë regjistruar mbi 10 mijë shtetas të Maqedonisë për regjistrimin e popullsisë

Maqedonia

Deri më tani janë regjistruar mbi 10 mijë shtetas të Maqedonisë për regjistrimin e popullsisë

Më: 2 mars 2021 Në ora: 13:25
Foto ilustrim

Kryetari i Entit Shtetëror për Statistika, Apostoll Simovski tha se deri në ora 8 në mëngjes mbi 10 mijë qytetarë janë regjitruar nga mërgata.

Regjistrimi nga mërgata do të zgjasë deri më 21 prill kur do të përfundojë i gjithë procesi i regjistrimit, ndërkaq gjatë ditës së djeshme u raportua për disa probleme në qasje por po ashtu edhe kyqja me VPN nga Maqedonia.

Në ndërkohë prej dje dhe gjatë dy javëve të ardhshme do të regjistrohen 2.200 të dënuar dhe të paraburgosur që ndodhen nëpër entet ndëshkimore përmirësuese në Maqedoni.

Ndryshe, regjistrimi i popullsisë në Maqedoni ndodh pas 20 viteve pas një regjistrimi të dështuar në vitin 2011.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat