Regjistrimi do të zbatohet para dyerve ose në oborret e shtëpive dhe apartamenteve

Maqedonia

Regjistrimi do të zbatohet para dyerve ose në oborret e shtëpive dhe apartamenteve

Më: 13 mars 2021 Në ora: 18:52
Apostol Simovski

Regjistrimi do të kryhet para dyerve ose në oborret e shtëpive dhe apartamenteve, thonë nga Enti Shtetëror për Statistika.

Enti Shtetëror i Statistikave është i gatshëm të kryejë operacionin më të madh statistikor sipas protokollit pa rrezikuar shëndetin e qytetarëve.

Tani për tani nuk ka vonesë dhe kjo mund të kërkohet vetëm nga Komisioni për Sëmundjet Infektive.

Drejtori i Entit Shtetëror të Statistikave, Apostol Simovski, pretendon se regjistrimi është më i sigurt sesa të shkosh në shitore, përcjell “Telma”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat