MPB jep detaje për arrestimin e vëllezërve Bojku në Strugë

Maqedonia

MPB jep detaje për arrestimin e vëllezërve Bojku në Strugë

Më: 20 mars 2021 Në ora: 12:36
Ilustrim

Policia mbrëmë arrestoi dy vëllezërit Erben dhe Besnik Bojku të cilët janë edhe djemtë e Dilaver Bojkut.

Ata u arrestuar në rrugën Strugë-Dibër, ndërsa Erben Bojku është kërkuar me fletarrest nga Gjykata Themelore e Strugës për vrasje.

Gjatë arrestimit të dy kanë mbajtur armë në rrugën Strugë-Dibër para fshatit Veleshtë.

“Më 19.03.2021 rreth orës 21:45 në rrugën Strugë-Dibër, para fshatit Veleshtë, policët në bashkëpunim me Njësinë antiterror “Tigrat” arrestuan E.B (35)”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndryshe, i ati i tyre i njohur si biznesmen, Dilaver Bojku u vra para një kafeneje në Strugë në vitin 2017.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat