RMV, 32 persona me Kovid kanë ndërruar jetë në 24 orë, mbi një mijë raste të reja

Maqedonia

RMV, 32 persona me Kovid kanë ndërruar jetë në 24 orë, mbi një mijë raste të reja

Më: 10 prill 2021 Në ora: 17:48
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1,092 raste të reja me KOVID-19 nga 5,569 të testuar, 2003 pacientë janë shëruar, ndërkaq 32 të tjerë kanë ndërruar jetë, njofton Portalb.mk.

Të vdekurit në 24 orët e fundit

Janë regjistruar 32 të vdekur na mosha 46-91 vjeçare: 10 nga Shkupi, nga 2 pacientë të vdekur nga Kumanova, Prilepi , Tetova,  Gostivari,  Kavadari,  Gjevgjelia dhe  Vinica , ndërsa nga 1 pacient të vdekur nga Manastiri, Berova, Velesi, Kriva Pallanka, Negotina, Ohri, Sveti Nikolla dhe Shtipi.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

Shkup 452

Manastir  85

Kumanovë  80

Prilep  49

Kavadar 45

Veles  41

Strumicë 36

Ohër  33

Tetovë  30

Shtip  27

Kërçovë  22

Gostivar dhe Koçan nga  21

Gjevgjeli 18

Strugë  15

Resnjë  13

Radovish  11

Dellçevë  10

Dibër dhe Berovë nga 8

Sveti Nikolla, Kriva Pallanka dhe Probishtip nga 7

Dojran  6

Negotinë, Vinicë, Bogdancë dhe Demir Hisar nga 5

Vallandovë, Makedonski Brod dhe Makedonska Kamenica nga 4

Demir Kapij  3

Krushevë dhe Pehçevë nga 2

Kratovë 1

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat