LSDM: Asnjë i arrestuar në aksionin policor antidrogë nuk ka lidhje me Zoran Zaevin

Maqedonia

LSDM: Asnjë i arrestuar në aksionin policor antidrogë nuk ka lidhje me Zoran Zaevin

Më: 11 prill 2021 Në ora: 15:18
Foto ilustrim

Pas Trajçe Zaevit, i cili theksoi se shoferi dhe furgoni ku është kapur droga nuk janë të firmës së tij, reagim ka ardhur edhe nga LSDM nga ku kanë demantuar akuzat e OBRM-DPUKM-së.

“Të humbur në dëshirën për t’u dëmtuar me çdo kusht, lajmet e rreme të OBRM-DPUKM nuk kanë më një kufizim në gënjeshtrat, manipulimet dhe ndërtimet e tyre tendencioze. Në pamundësi për të përballuar faktin se rruga e drejtësisë në vend është e qartë, se institucionet po luftojnë korrupsionin pa kompromis, OBRM-DPUKM plason gënjeshtrat dhe përhap të pavërteta klasike përmes megafonëve të saj partiakë”, thuhet në reagimin e LSDM-së.

Nga LSDM akuzojnë se ata u përpoqën të dëmtonin një hetim dhe veprim kompleks policor, por dështuan.

“Tani ata po përpiqen përsëri të ndërtojnë një gënjeshtër për një veprim të madh profesional policor në bashkëpunim me DEA në të cilën u kap një sasi e madhe marijuane dhe ata nuk do të kenë sukses përsëri. Lajme të rreme të OBRM-DPUKM-së të drejtuara nga Mickoski i cili është kapur duke gënjyer shumë herë. As furgoni që ata përmendin, as ndonjë nga të arrestuarit në aksion nuk kanë ndonjë lidhje me familjen e kryetarit Zoran Zaev”, thuhet në reagim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat