Kamçevi mbetet në paraburgim edhe për 30 ditë

Maqedonia

Kamçevi mbetet në paraburgim edhe për 30 ditë

Më: 12 prill 2021 Në ora: 15:24
Orce Kamçev

Gjykata Penale sot biznesmenit Orce Kamçev i vazhdoi masën e paraburgimit edhe për 30 ditë.

“Duke proceduar sipas propozimit të Prokurorisë Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit për zgjatjen e masës së paraburgimit për J.K., miratoi vendime që ende ekzistojnë rrethanat e nenit 165 paragrafi 1 pika 1 të LPP dhe pranoi propozimin e Prokurorisë në këtë mënyrë zgjat masën e paraburgimit për 30 ditë”, thonë gjykata.

Kamçev është i akuzuar për rastin “Parcelat në Vodno”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat