Likova bëhet edhe me një çerdhe të re për fëmijë

Maqedonia

Likova bëhet edhe me një çerdhe të re për fëmijë

Më: 14 prill 2021 Në ora: 19:44
Foto nga vendi i ngjarjes

Edhe një çerdhe tjetër për fëmijë do të ndërtohet në Komunën e Likovës.

Këtë lajm e ka shpalosur sot kryetari i kësaj komune Erkan Arifi në faqen e tij zyrtare në facebook.

Gjatë ditës sotme, kryetari i Likovës, Erkan Arifi, me ministren për Punë dhe Politikë Sociale, Jagoda Shahpaska, e shoqëruar nga Sekretari shtetëror, Resmi Ejupi firmosi marrëveshje për ndërtimin edhe të një çerdhe tjetër në komunën me të cilën ai udhëheq.

Kjo e cila çerdhe do të ketë kapacitet për përkujdesjen e 102 fëmijëve.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat