Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 15 prill 2021 Në ora: 08:30
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell. Në vendet më të larta malore do të ketë kushte për reshje të shiut.

Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -4 deri 3 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 6 deri 17 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, meterologët parashikojnë reshje të shiut, kurse në vendet malore borë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat