Dhunon dhe kërcënon motrën, arrestohet 35-vjeçari në Dibër, prangoset edhe 43-vjeçari i shpallur në kërkim

Maqedonia

Dhunon dhe kërcënon motrën, arrestohet 35-vjeçari në Dibër, prangoset edhe 43-vjeçari i shpallur në kërkim

Më: 15 prill 2021 Në ora: 13:01
Foto ilustrim

Blutë e Dibrës kanë arrestuar një 35-vjeçar, pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj motrës së tij dhe e ka kërcënuar atë.

Bëhet me dije se në pranda ka rënë shtetasi K. Ll., ndërsa është arrestuar edhe 43-vjeçari D. S., i shpallur në kërkim për veprën penale “Dhuna në familje”.

Njoftimi i policisë:

Mat/Ushtroi dhunë fizike ndaj motrës së tij dhe e kërcënoi atë, vihet në pranga 35-vjeçari.Reklamë

Në Dibër kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për “Dhunë në familje”.
Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mat u bë arrestimi i shtetasit K. LL., 35 vjeç, banues në Klos, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës”, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj motrës së tij dhe e ka kërcënuar atë, duke shkelur detyrimet e përcaktuara në urdhrin e mbrojtjes që kishte ajo.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit D. S., 43 vjeç, banues në Lurë, Dibër, i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Durrës për veprën penale “Dhuna në familje”.
Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat