Arrestohet ish sekretari i Qeverisë, Prokuroria kërkon paraburgim

Maqedonia

Arrestohet ish sekretari i Qeverisë, Prokuroria kërkon paraburgim

Më: 16 prill 2021 Në ora: 11:00
Dragi Rashkovski

Policia sot në mëngjes e ka arrestuar ish sekretarin e përgjithshëm të Qeverisë, Dragi Rashkovskin.

Kjo vjen, pasi Prokuroria për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, dha urdhër për hetim të rastit për blerjen e softuerit për sanksione në komunikacion.

Ato nuk i ka shfrytëzuar asnjë institucion.

Është arrestuar edhe pronari dhe menaxheri i kompanisë i cili ka fituar tenderin kontestues, “Ivonka Group”, Daniell Stançev.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat