Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 20 prill 2021 Në ora: 08:50
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me reshje të shiut dhe vranësira.

Në disa vende reshjet e shiut do të jenë të rrëmbyeshme, si dhe do të fryjë erë nga drejtimi perëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 3 deri 7 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 10 deri 18 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë stabil, si dhe do të ketë rritje të temperaturave ditore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat