Kuvendi i Maqedonisë sot do ta mbajë seancën e 39-të

Maqedonia

Kuvendi i Maqedonisë sot do ta mbajë seancën e 39-të

Më: 21 prill 2021 Në ora: 09:07
Kuvendi i Maqedonisë

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë të Veriut është planifikuar sot të mbajë seancën e 39-të.

Në rendin e ditës mes tjerash është propozim-ligji për miratimin e vazhdimit të periudhës së krizës në një pjesë të vendit për shkak të rrezikut të lartë nga fluksi i shtuar i hyrjes dhe tranzitit të migrantëve dhe për mbrojtjen e shëndetit publik nga migrimi i paligjshëm në kushtet e KOVIDIT dhe parandalimi i përhapjes së tij.

Në seancën e sotme të Kuvendit ka në rend dite edhe pika tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat